Ciekawe wydarzenie u sąsiadów. Gmina Lipka w powiecie złotowskim zaprasza na konferencję popularyzującą inicjatywy społeczne z zakresu zielonej energetyki. Odbędzie się ona jutro (18.04.), a w programie m.in. znaczenie klastrów energetycznych.
- Nastąpi podpisanie umowy powołującej lokalny klaster energetyczny oraz będzie dyskusja na tematy związane z polepszeniem, poprawą klimatu, rozwoju, bezpieczeństwa energetycznego. Będziemy mieli gości z Krajowej Izby Klastrów Energii, z Rady Izby Tradycji, z Politechniki Poznańskiej. Będziemy mówić o bezpieczeństwie energetycznym kraju, regionu i o klastrach energii jako rozwiązaniu kryzysu energetycznego w Polsce.
Mówi Weekend FM rzecznik Urzędu Gminy w Lipce Julita Milczyńska.
Konferencja odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Lipce, początek o godz. 10.00. Udział w niej mogą wziąć wszyscy zainteresowani, a w kuluarach swoje prace pokaże Anna Kluza - współtwórczyni filmów "Chłopi" i "Twój Vincent".
