Pierwszy powstał w Wierzchucinie, a najnowszy zdobi ścianę domu w Wysokiej. Powstał kolejny mural na terenie sołectwa. Nawiązuje do historii wsi, konkretnie do istniejącego tu dawniej młyna.
Istniał od połowy XIX wieku do początku XX wieku i w tym młynie mielono zboże na mąkę i on był położony w najwyższym punkcie wsi. Ja mam pomysł jeszcze na przynajmniej cztery murale. Wszystko zależy od zdobycia finansów oraz otrzymania pozwolenia od właściciela danej ściany. Ja widziałbym takie miejscowości jak Iwiec, Zielonka, Wierzchlas.
Mówi Weekend FM prezes fundacji "Cisowy Fyrtel", Bartosz Puchowski.
Mural powstał w ramach realizowanego przez fundację projektu pn. "Wzmocnienie więzi międzysąsiedzkich w sołectwie poprzez odkrywanie jej tożsamości kulturowej".














