Zakończyły się remonty i budowy placów zabaw i siłowni plenerowych w sześciu sołectwach gminy Sępólno Krajeńskie.
W ramach dofinansowania z Unii Europejskiej pojawiły się tu zarówno nowe urządzenia na istniejących obiektach, jak i zupełnie nowe siłownie plenerowe.
Place zabaw uzupełnione zostały w sołectwie Lutowo, Jazdrowo oraz Lutówko, natomiast siłownie plenerowe pojawiły się w miejscowościach Komierowo, Trzciany i Grochowiec. Potrzeba uzupełnienia tych placów zabaw wynikała z wniosków naszych mieszkańców, ale też i ze stanu technicznego niektórych urządzeń, które już się zdezaktualizowały.
Mówi Weekend FM burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Całość kosztowała 154 tysiące złotych, a dofinansowanie z Urzędu marszałkowskiego w Toruniu wyniosło 50 procent.














