Po rezygnacji dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim to Urząd Miejski będzie organizował Dni Kamienia

"Najgorszy możliwy moment" - mówią władze miasta.

Po rezygnacji dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim to Urząd Miejski będzie organizował Dni Kamienia
Dominik Gostomski. fot. Maciej Bór

Dyrektor zrezygnował, władze miasta ogłaszają konkurs, a w tle wzajemne zarzuty o brak zaufania, premiera musicalu, i sezon letni z Dniami Kamienia Krajeńskiego na czele. Jak już informowaliśmy w Weekend FM, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim Dominik Gostomski zrezygnował ze stanowiska. Znajduje się właśnie na 3-miesięcznym okresie wypowiedzenia. Ten upływa wraz z końcem maja, czyli tuż przed sezonem letnim i zaplanowanymi na ostatni weekend czerwca Dniami Kamienia. Dni Kamienia zostały reaktywowane rok temu koncertem zespołu Enej, co w swej kampanii obiecywała nowa burmistrz Kamienia.

"To najgorszy możliwy moment, ale poradzimy sobie" - mówi Weekend FM Natalia Marciniak.

Tak, jest to najgorszy możliwy czas dla nas. Faktycznie zostaniemy sami przed samymi Dniami Kamienia, więc organizacją Dni Kamienia tym razem zajmie się Urząd Miejski. Mało tego, przecież będziemy też przed sezonem letnim, gdzie dzieje się najwięcej. Wszystkie imprezy plenerowe, to jest taki najgorętszy czas, jeśli chodzi o kulturę, ale i z tym sobie poradzimy.

Natalia Marciniak

To jednak nie wszystko - jednym ze sztandarowych przedsięwzięć odchodzącego dyrektora miał być musical pod tytułem "Po drugiej stronie lustra" na motywach Piotrusia Pana. Dominik Gostomski zapewnia że próby trwają, a premiera nie jest zagrożona.

Musical jest zaplanowany na 8 maja, jeżeli chodzi o premierę. Sporo umów dotyczących Dni Kamienia jest już przygotowana, a resztę przekażę pracownikom urzędu i oni na pewno sobie z tym poradzą. Ale ja też złożyłem taką propozycję, że jeżeli byłbym potrzebny, to ja po prostu jestem w stanie te Dni Kamienia skoordynować.

Dominik Gostomski

A przypomnijmy że tegorocznymi gwiazdami Dni Kamienia Krajeńskiego będą zespół De Mono, i Sławomir.

Więcej wiadomości w Weekend FM

Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość do DJ-a prowadzącego w Radiu Weekend FM lub działu informacji Radia Weekend i portalu WeekendFM.pl.

Wybrane zdjęcie
Maksymalny rozmiar pliku: 7.00 MB

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:

Zamknij okno