Na stadionie w Przechlewie ma powstać budynek zaplecza szatniowo-sanitarnego. Obiekt ma mieć trzy kondygnacje i podwójne przeznaczenie.
W piwnicy znajdą się pomieszczenia z funkcją ukrycia, na które gmina pozyskała już 1 mln 750 tys. zł dofinansowania z rządowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Parter mają stanowić szatne i inne pomieszczenia, służące sportowcom. Na samej górze będzie też taras.
O dofinansowanie części nadziemnej gmina postara się z programu "Szatnia na medal". Do wzięcia jest 1 mln zł. Obecnie gmina ma już nie tylko projekt budynku, ale i pozwolenie na budowę.
Podpisana została umowa na przygotowanie dokumentacji na zadanie pod nazwą "Budowa budynku zaplecza szatniowo-sanitarnego przy stadionie imienia Mirosława Maszczaka w Przechlewie" oraz wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania "Budowa obiektu zbiorowej ochrony ludności o statusie U1 przy stadionie.
Mówił w czasie ostatniej sesji Rady Gminy Przechlewo wójt Andrzej Żmuda Trzebiatowski.
Obiekt ma stanąć na przedłużeniu trybuny głównej przechlewskiego stadionu, pomiędzy dwoma boiskami. Zadanie obejmuje też zagospodarowanie terenu.
Cała inwestycja może kosztować nawet 4,5 mln zł.














