21 artystów weźmie udział w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym, który dzisiaj (24.05) rusza w ośrodku harcerskim w Białej pod Tucholą. Wezmą w nim udział goście z Tucholi i okolic, ale również z całej Polski i z zaprzyjaźnionego z Tucholą miasta Olching w niemieckiej Bawarii.
Jak zwykle temat pleneru to Bory Tucholskie i piękno naszej przyrody. Podczas jego trwania planujemy spotkanie z burmistrzem i władzami Tucholi. Odbędą się warsztaty dla młodzieży i seniorów, a także odwiedzimy Nadleśnictwo Woziwoda.
Mówi Weekend FM Adam Korytowski z Tucholskiego Ośrodka Kultury.
Plener zakończy się wystawą prac wykonanych przez jego uczestników, której wernisaż zaplanowano na sobotę 30 maja.













