Zamknij okno  X

Reklama

Radio Weekend

Słuchaj on-line:

Słuchaj Radia Weekend

Teraz Gramy (graliśmy wcześniej):

.

.

Na antenie:

.

.

Napisz do nas:

Reklama

Restauracja Człuchów
  • sobota, 13 stycznia 2018 13:31

Chojnice:

Zastawione autami chodniki i ścieżki rowerowe na jednej z nowych ulic w Chojnicach

Straż Miejska rozkłada ręce.

fot. Daniel Frymark

Auta zaparkowane na chodniku i ścieżce rowerowej. Dodatkowo w taki sposób, że przejście czy przejazd rowerem jest mocno utrudniony. Tak wygląda sytuacja na nowo wybudowanej ulicy Niemcewicza w Chojnicach.

Straż miejska wie o problemie, ale okazuje się, że w tym przypadku niewiele może zrobić. Przynajmniej na razie.

- W tej chwili jest to nadal plac budowy. Odpowiedzialny za porządek na placu budowy jest kierownik budowy. Na pewno będziemy podejmowali tam interwencje w momencie, kiedy zostanie przekazany, ale formalnie jest to jeszcze nadal plac budowy.

Arkadiusz Megger

Tłumaczy komendant chojnickiej straży miejskiej Arkadiusz Megger.

Ulica Niemcewicza formalnie placem budowy będzie do 30 kwietnia, choć do wykonania pozostało tu jeszcze tylko wykonanie oznakowania poziomego i zagospodarowanie terenów zielonych.

Dodajmy, że parkowanie na ścieżce rowerowej jest zabronione, natomiast na chodniku - jeśli nie zabraniają tego znaki - można zostawić auto, o ile szerokość pozostawionego przejścia wynosi minimum 1,5 metra.


Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Radia Weekend FM/portalu weekendfm.pl wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.

Komentarze do artykułu 22

Logiki w tej przebudowie nie ma żadnej, na osiedlu Słonecznym akurat nie jest jakość specjalnie źle - ale to tutaj to jakaś porażka.

 

2018-01-14 23:15:10, ~obywatel

Szanowna władzo przypominam, że jesteście dla mieszkańców, a nie odwrotnie. Zacznijcie pomagać ludziom, tworzyć sensowne rozwiązania zamiast kolejne buble i absurdy jakich pełno jest w naszym mieście.

 

2018-01-14 13:13:42, ~Monika

MIASTO DAŁO ZNOWU CIAŁA. CZY NIE MOŻNA WYDZIELIĆ SZERSZEGO PASA DROGOWEGO I ZROBIĆ TAK JAK JEST NA UL. WARSZAWSKIEJ - MIEDZY DRZYMAŁY A TOWAROWĄ. ZACZNIJCIE W KOŃCU MYŚLEĆ A NIE LAMENTOWAĆ ZE MIESZKAŃCY STAWIAJĄ SAMOCHODY - A GDZIE MAJA STAWIAĆ - NA SWOICH DZIAŁKACH ? TAM TEZ DALIŚCIE CIAŁA BO RADZE PRZECZYTAĆ PRZEPISY BUDOWLANE ODNOŚNIE MIEJSC PARKINGOWYCH. NIE MYŚLICIE W OGÓLE - ZERO WYOBRAŹNI ALE TO STANDARD W NASZYM KRAJU.

 

2018-01-14 13:05:29, ~CHOJNICZANIN

Niech Straż Miejska zwróci uwagę na osiedlu Słonecznym szczególnie na Jabłoniowej

 

2018-01-14 08:15:39, ~Meduza

Faktycznie zablokowane te ścieżki tragedia... ;) ktoś tu chyba jest ślepy. Bo ja widzę dużą ilość wolnej niewykorzystanej przestrzeni, a nie widzę tam ani jednego roweru ani jednego pieszego... Durnota projektantów i ignorancja.

 

2018-01-13 19:44:32, ~Xxx

Ktoś za bardzo myślał o rowerzystach, a mniej o kierowcach. Wedlug mnie to bład projektowy.

 

2018-01-13 19:24:26, ~Wacław Kuciapski

Do cholery trzeba bylo zrobić jeszcze wezsza ulice. Tyle lat było dobrze to myszą wymyślać inżyniery

 

2018-01-13 19:06:30, ~Mieszkaniec ulicy

Problem by zniknął gdyby postawić tam znaki zakaz parkowania i juz. Bo jak to ktos poniżej wspomniał ze ma sprawę na 10 min, to jeszcze spoko ale wątpię by auta tam zaparkowane rzeczywiście byly tam tylko te 10-15 min. Raczej tarasuja ulice od 16-do samego rana i tak dzień w dzien.

 

2018-01-13 16:51:24, ~30-latka

O wymaganej szerokości chodnika i DDR decydują przepisy, więc nie można zaprojektować i wybudować "czegokolwiek". Zgadzam się z opiniami, że większość tego chojnickiego kostkowego ścierwa pseudo-rowerowego na ulicach o charakterze osiedlowym czy o małym ruchu jest zbędna. Dużo lepiej uspokoić ruch na jezdni wprowadzając strefę "tempo 30" i puścić rowery w ruchu ogólnym lub wyznaczyć pasy ruchu dla rowerów. Natomiast tłumaczenie leniwych właścicieli aut bezceremonialnie łamiących przepisy to kpina, bo ci sami kierowcy będą pomstować na rowerzystów, jadących jezdnią i spowalniających ruch, z powodu zastawionych samochodami ścieżek rowerowych...

 

2018-01-13 16:48:36, ~Cyklotyk

Panie Komendancie plac budowy no to fajnie. A mieszkańcy którędy chodzą bądź jeżdżą rowerami. Do roboty Panie Komendancie do roboty.

 

2018-01-13 16:03:32, ~mieszkaniec tego miasta

Szkoda że odpowiedzialny na etapie już projektowania nie widział ze będzie problem. Ale co tam ważne że inżynier. Nieważne że brak zdrowego myślenia. Panie burmistrzu odpowiedzialnego do kąta!

 

2018-01-13 14:57:42, ~Rajmund

@twww - fajnie, że ktoś to zauważył. Pierwszy raz spotkałem się z tym, że kierowca mówi o pasach rowerowych na jezdni jako o sensownym rozwiązaniu zamiast infrastruktury rowerowej budowanej na siłę i dużym kosztem. bo to nam wszystkim (wam) zafundowano. Ps. czy na tej ulicy jest ograniczenie do 30km/h? Jeżeli tak, to mamy powtórkę z Asnyka.

 

2018-01-13 12:02:57, ~co ja pacze 2

Zwykłe lenistwo, tak to można tylko nazwać. Ogromne podwórza i garaże, a samochody stoją na chodnikach i ulicach, bo nie chce się wjechać te pare metrów. Postawić znaki zakazu zatrzymywania się, wlepiać mandaty i nauczyć.

 

2018-01-13 11:58:52, ~xyz

Dzieje się tak bo urzędnikom zabrakło wyobraźni. Zaprojektowano ścieżkę rowerową do nikąd, na całym osiedlu nie ma ścieżek a nie pomyślano o zatokach postojowych dla 10 zarejestrowanych firm przy ul.Niemcewicza. Do tego zwężono o 1,0 metr pas jezdni i mamy chodniki w części szersze niż nawierzchnia asfaltowa, więc gdzie parkować?

 

2018-01-13 11:52:54, ~Mieszkańcy

Mało tego . Obciążyć kosztami tych co maja samochodów po parę na mieszkanie czy domek jednorodzinny i innymi. Kosztami środowiskowymi. Mowa od trzech w wzwyż.

 

2018-01-13 11:52:38, ~Matt

To "coś" to ma być droga rowerowa? Po tym da się w ogóle jechać rowerem? Fale jak na morzu. Pieniądze zainwestowane w kostkę brukową, ale na pewno nie w zdrowy rozsądek. Inwestycja z korzyścią dla nikogo. Ooo przepraszam, jest sukces medialny.

 

2018-01-13 11:12:03, ~co ja pacze

Mam sprawe na dosłownie 10 minut i co mam wjezdzac na posesje?, nie ma zakazu parkowania na ulicy!!!, to, ze architekt czy inny gamon tak zabudował ulice to moja wina?ta sciezka rowerowa jest zupełnie niepotrzebna, wystarczyłoby poszerzyc ulice namalowac przerywane pary dla rowerów i nie ma problemu, a tak z jednejnstrony wyrąbany chodnik plus sciezka dla rowerów-3 metry z drugiej strony chodnik 1,5 metra a szosa 4 metry>Gdzie tu logika?Sciezka rowerowa rozpoczyna i konczy sie na Niemcewicza , wiecej na Os.Bytowskim nie ma sciezek rowerowych, No gdzie tu logika?Droga do szkoły to jedyny argument ale z innych kierunków nie ma szerokich chodników i sciezek.Absurd.Zatem nie myslcie ze bedziemy zajezdzac do swoich posesji jak całe" zycie", bezz problemu parkowalismy przez domami i nikt sie nie czepial, było ok!!!.I dalej bedziemy parkowac przed domami czy wam sie to podoba czy nie , a jak autobus nie przejedzie to ze skargami do burmistrza i jego gamoni ktorzy zatwierdzili plan przebudowy ulicy!!!!!

 

2018-01-13 10:58:36, ~twww

Słuchacz napisał prawdę i tylko prawdę.. !!! Brawo! stosunek szerokości chodnika do drogi czy też jezdni.. Cudowni projektanci zza biurek. W czasach gdzie co drugi mieszkaniec ma 2 lub więcej aut, Płakać się chce.

 

2018-01-13 10:35:22, ~BOn

Karać mandatami! Dlaczego? Ponieważ wszyscy którzy stoją na tym chodniku posiadają podwórko i to tam jest ich miejsce!! To jest zwykła wygoda i lenistwo bo bramy nie chce się otwierać i zamykać. Taka sama sytuacja jest na wysokiej i na wielu wielu innych ulic naszego miasta

 

2018-01-13 10:25:23, ~Gch

To jest problem na wszystkich "zmodernizowanych" ulicach, na osiedlu słonecznym też, tylko nie wynika on z lenistwa jak pisze autor po wyżej a z zbyt wąskich ulic. Pozostawienie auta na drodze przy krawędzi (jedno z prawej, drugie z lewej) nie gwarantuje możliwości przejazdu samochodowi poruszającemu się tą drogą. Nastała moda na bardzo szerokie chodniki i ścieżki rowerowe tylko nie wiadomo po co, odpowiedzieć można ze w celu bezpieczeństwa, otóż z bezpieczeństwem ma mało to wspólnego. Zmodernizowana ulica strzelecka w kierunku lasku miejskiego też ma ten problem. I co najważniejsze, nie wszyscy parkujący przed posesjami to mieszkańcy aby mogli parkować na prywatnej posesji. Jak zwykle wygrywa w Polsce tłumaczenie ze zostało wykonane coś zgodnie z projektem...

 

2018-01-13 10:03:12, ~słuchacz

To polska klasyka: posesje z podwórzami, chodnik, DDR, a parkingowej dziczy nie chce się wprowadzić auta na posesję, i ordynarnie łamie PoRD, zastawiając infrę pieszo-rowerową... I kompletna bierność służb - SM czy policji... Nawet, jeśli to "formalna" droga/ulica publiczna, a nie plac budowy...

 

2018-01-13 09:54:35, ~Cyklotyk

Zrobić porządek z dziadostwem mają duże podwórka tylko leniom sie nie chce bramy otwierać.

 

2018-01-13 09:41:25, ~

Treść Twojego komentarza

Twój podpis

Przepisz kod z obrazka

Wysłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu korzystania z forum weekendfm.pl i jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez `Petrus Polska` Sp. z o.o. danych osobowych dla celów związanych z zamieszczeniem opinii na stronie weekendfm.pl

Dodaj komentarz
  • galeria: 31
  • sobota, 21 kwietnia 2018 12:32

SPORT: Olimpia Grudziądz - Chojniczanka 0:1

Nasz reporter nadawał z Grudziądza. Chojniczanka wygrała na wyjeździe z Olimpią 1:0 (FOTO)

  • galeria: 2
  • czwartek, 19 kwietnia 2018 21:33

Gmina Chojnice:

Zderzenie trzech aut na DK 22 w Jeziorkach k/Chojnic

Sport:

Reklama

Polska i Świat:

Reklama

Najnowsze komentarze:

Nie będzie nowych pomostów na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim przed wakacjami

xd .pewnie znowu będą dla swoich nowe posadki, bo ktoś będzie musiał tym się zajmować.Z turystyki to chociaż bylyby...

 

2018-04-21 22:49:05, ~

Policjanci z Tucholi przeszli szkolenie z obsługi drona (FOTO)

chyba należą się im gratulacje, za takie fajerwerki ....

 

2018-04-21 22:18:36, ~abcd

Nadleśnictwo Rytel organizuje rajd nordic walking przez zniszczone po nawałnicy lasy

Mlody - też się dziwiłem... ale niestety nawałnica przyszła nagle i niezapowiedzianie...

 

2018-04-21 20:29:57, ~Arek

Nie będzie nowych pomostów na plaży miejskiej w Sępólnie Krajeńskim przed wakacjami

Chyba nie masz pojęcia na czym polega, jak funkcjonuje i jak bardzo jest potrzebny dom dziennego pobytu.

 

2018-04-21 19:48:10, ~Xd

Ale za to basen będzie i nie wiem po jakie licho dom dziennego pobytu.Przecież ludzie starsi, bo to dla nich ma być m...

 

2018-04-21 16:34:39, ~

Policjanci z Tucholi przeszli szkolenie z obsługi drona (FOTO)

a ten dron też będzie nurkował?

 

2018-04-21 12:58:32, ~mini dron

Copyright © 2001-2018 Radio Weekend, PETRUS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu - polityki prywatności - polityki plików cookies
Powiadomienie o plikach cookie Strona korzysta z plików cookies do celów statystycznych. Korzystając z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności. zamknij