
Artykuł sponsorowany
W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) zmieniamy naszą Politykę Prywatności i Regulamin Portalu.
Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj:
Zamknij okno"Czuję się spełniona".
"Czuję się spełniona. Mój wieloletni trud został wynagrodzony" - tak Faustyna Kotłowska z Małego Klincza w gminie Kościerzyna komentuje zdobycie złotego medalu Paralekkoatletycznych Mistrzostwa Świata. Jak już mówiliśmy w Weekend FM, wychowanka Olimpijczyka Skorzewo wygrała w New Delhi w Indiach konkurs rzutu dyskiem w grupie F64.
Miałam też możliwość wysłuchania i odśpiewania naszego hymnu narodowego. To chyba jeden z takich najbardziej wzruszających momentów jak do tej pory. Warto tutaj zaznaczyć, że wcześniej rywalizowałam z troszkę sprawniejszymi dziewczynami, mieliśmy połączone grupy i od tych Mistrzostw Świata właśnie te grupy zostały rozdzielone, przez co ja mam większe szanse na to, żeby żeby stawać tak wysoko na podium.
Faustyna Kotłowska
Mówi Weekend FM Faustyna Kotłowska.
Wcześniej w swojej kolekcji miała dwa srebrne medale i jeden brązowy. Teraz dołożyła złoto.
"Myślę, że dopiero jak wrócę do domu, zacznę się z tego sukcesu tak naprawdę cieszyć" - dodaje Faustyna Kotłowska. I podkreśla, że na razie jest skupiona na konkursie pchnięcia kulą, który zaplanowany jest na piątek (3.10).
Dziś (1.10) rywalizację w Indiach zaczęła też Agata Gałan z Polnicy, w gminie Człuchów. Zajęła jednak szóste miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 400 m i nie awansowała do finału. Wychowanka Wikinga Rychnowy pobiegnie jeszcze na tych mistrzostwach na 200 m.
Słuchaj w: